VOFUSWEB

Mobil Uygulama

En sık uygulama olarak adlandırılan bir mobil uygulama, akıllı telefon veya tablet bilgisayar gibi bir mobil aygıtta çalışmak üzere tasarlanmış bir tür uygulama yazılımıdır. Mobil uygulamalar, kullanıcılara PC'lerde erişilenlere benzer hizmetler sunma konusunda sık sık hizmet vermektedir. Uygulamalar genellikle küçük, sınırlı fonksiyona sahip bireysel yazılım birimleridir. Uygulama yazılımının bu kullanımı aslında Apple Inc. ve iPhone, iPad ve iPod Touch için binlerce uygulama sunan App Store tarafından yaygınlaştırıldı. Bir mobil uygulama aynı zamanda bir uygulama, web uygulaması, çevrimiçi uygulama, iPhone uygulaması veya akıllı telefon uygulaması olarak da bilinir.

Mobil Uygulama

Mobil uygulamalar, genellikle PC'lerde bulunan entegre yazılım sistemlerinden uzaklaşıyor. Bunun yerine, her uygulama oyun, hesap makinesi veya mobil web taraması gibi sınırlı ve yalıtılmış işlevler sağlar. Her ne kadar ilk mobil cihazların sınırlı donanım kaynakları nedeniyle uygulamalar çoklu görevden kaçınmış olsalar da, özgüllükleri artık arzu edilebilirliklerinin bir parçası çünkü tüketicilerin cihazlarının neler yapabildiklerini seçmelerine izin veriyorlar.

En basit mobil uygulamalar PC tabanlı uygulamaları alır ve bunları bir mobil cihaza taşır. Mobil uygulamalar daha güçlü hale geldikçe, bu teknik biraz eksik. Daha sofistike bir yaklaşım, hem sınırlamaları hem de avantajlarından yararlanarak, özellikle mobil ortam için geliştirmeyi içerir. Örneğin, konum tabanlı özellikleri kullanan uygulamalar, PC’de aynı konum kavramına sahip olmadığı göz önüne alındığında, doğası gereği sıfırdan cihaza bir gözle bakılarak oluşturulmuştur.

VofusWeb Uygulama Takımı Ios, Android ve Windows tabanlı uygulamalar konusunda geçen yıllar içerisinde 10 larca tecrübe edinmiş ve halen güncelleme, yayınlama hizmetine devam etmektedir.

Android Uygulama

Android Uygulama

Bir Android uygulaması, Android platformunda çalışan bir yazılım uygulamasıdır. Android platformu mobil cihazlar için üretildiğinden, tipik bir Android uygulaması, Android işletim sistemi üzerinde çalışan bir akıllı telefon veya tablet PC için tasarlanmıştır.

Ios Uygulama

Ios Uygulama

IOS, Apple tarafından üretilen cihazlar için mobil bir işletim sistemidir. iOS iPhone, iPad, iPod Touch ve Apple TV'de çalışır. iOS, iPhone kullanıcılarının kaydırma, dokunma ve sıkma gibi hareketleri kullanarak telefonlarıyla etkileşimde bulunmalarını sağlayan temel yazılım olarak hizmet verdiği için bilinir. Bu parmak hareketleri tipik olarak hızlı tepki sağlayan ve birden fazla parmaktan girişleri kabul eden çoklu dokunmatik kapasitif dokunmatik ekranlarda gerçekleştirilir. Küresel olarak 1 numaralı mobil işletim sistemi olmasa da, iOS, Mayıs 2010 itibariyle yüzde 60'lık pazar payıyla Kuzey Amerika pazarına hakim durumda.

Windows Uygulama

Windows Uygulama

Windows Uygulaması, bir Windows platformunda çalışabilen bir uygulama oluşturur. Windows uygulaması, Windows Forms tarafından sağlanan grafiksel bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Windows formları, Button, TextBox, Radio Button, CheckBox ve diğer veri ve bağlantı kontrollerini içeren çeşitli kontroller sunar. IDE Microsoft Visual Studio'yu kullanarak C #, Visual Basic, C ++, J # ve daha pek çok dili içeren bir web uygulamasını kolayca tasarlıyoruz.