VOFUSWEB

Email Server Kurulumu

VofusWeb Server Hizmetleri

Email Server Kurulumu
Email Server Kurulumu

Email Server Kurulumu

E-mail Server Kurulumu

        Mail Server veya Türkçesiyle Mail sunucuları, iki farklı kategori altında incelenir. Bunlar; gönderi sunucuları ve alıcı sunucularıdır. Gönderi sunucuları olarak en çok bilinen e-mail sunucusu SMTP veya Simple Mail Transfer Protocol olarak bilinen sunuculardır.

        E-posta dağıtım işlemi aslında klasik postaya oldukça benzer: organize bir sistem zarfınızı önemser ve bir dizi adımlar sonunda alıcınızın gelen kutusuna düşer. Bu işlemde, SMTP sunucusu sadece SMTP çalıştıran ve aşağı yukarı postacı gibi davranan bir bilgisayardır. İletiler alındıktan sonra somut olarak e-postaların alıcılarına teslimi ile ilgilenen bu sunucuya gönderilir. Hotmail, Gmail ve Yahoo Mail gibi sağlayıcılar ile ilişkili olan “normal e-postalar” gönderdiğinizde kullanılan SMTP sunucularının kullanıcılar arasında paylaşıldığının ve bunların tahsis edilmemiş IP’lere dayandığının altını çizmek gerekir.

         Mail Server kurulumu yapmak için öncelikle sunucunuzda bir işletim sisteminin bulunması gerekiyor. Bu işletim sisteminin bir Linux tabanlı işletim sistemi olduğunu düşünecek olursak, gerekli sunucu yönetimi bilgisine sahipseniz mail sunucunuzu yapılandırmaya başlayabilirsiniz.   

 

Bu Hizmetden istiyorum