VOFUSWEB

Nginx Optimizasyon

VofusWeb Server Hizmetleri

Nginx Optimizasyon
Nginx Optimizasyon

Nginx Optimizasyon

Nginx Optimizasyon

         Deneyim Haberleşme ve Bilgi Teknolojileri olarak, Cpanel kullanımından vazgeçmek istemeyen, fakat Litespeed ve Lscache sistemlerine de bel bağlamak istemeyen kullanıcılar için Nginx’i tercih etmektedirler. Nginx,  Cpanel üzerine kurulabildiği gibi, Cpanel zorunluluğu olmayan, lisans masraflarını düşürmek isteyen kullanıcılar için, lisans maliyeti olmayan paneller ile birlikte de Nginx kurulumu yapılmaktadır.

        Nginx son yıllarda popüler olmuş, kendisini kanıtlamış, açık kaynak ve ücretsiz bir web yazılımıdır. Nginx gerek ana web sunucusu olarak, gerekse Apache ile birlikte Reverse-Proxy şeklinde çalışarak sunucunuzdaki yükü üzerine alabilmektedir. Yüksek trafiğe sahip web sunucuların problemini büyük ölçüde çözen Nginx, yüksek trafikli sunucular için başlıca gelen çözümlerden olmaktadır.

        Nginx özellikle yüksek trafikli ve yoğun web siteleri için birebirdir. Single Thread yanıt yapısıyla sayfayı tek hamlede yükleyip sayfa açılma hızlarında gözle görülür bir artış sağlar. Ayrıca nginx apache ve litespeed ile karşılaştırıldığında çok daha az cpu kullanır. Buda vps, vds gibi sanal sunucular için Nginx'in ideal olduğu anlamına gelir.

        İnsanların Nginx i tercih etmemesinin en büyük sebebi destek sıkıntısı ve kurulum zorluğudur ancak Nginx'e hakim olan bir insan için yapılamayacak pek az şey vardır.

Bu Hizmetden istiyorum