VOFUSWEB

Twitter Yönetimi

VofusWeb Sosyal Medya Hizmetleri

Twitter Yönetimi
Twitter Yönetimi

Twitter Yönetimi

              İYİ BİR TWİTTER SAYFA YÖNETİMİ İÇİN NELER YAPMALISINIZ?

           Yapmanız gerekenlerin en başında kurumsal bir Twitter sayfası oluşturmak geliyor. Firmanızın bilgileri, profil logonuz, özenle tasarlanmış olmalı, arka planınız, sektörle alakalı görsellerinizin tasarımı profesyonelce yapmalısınız. Çünkü araştırmalara göre ilk izlenim oldukça önemli müşterileriniz Twitter sayfanıza girdikten sonra 7 saniye içinde sayfanızı merak etmeli ve kurumsal kimliğinize ikna olup inanmalı.

           Günde en az iki paylaşım yapmalısınız. Paylaşımlardan birisi doğrudan markanız ve ürünleriniz ilgiliyken diğeri ise popüler olabilecek bir video veya görselden oluşmalıdır. İnsanların ne kadar fazla sayfanızı ziyaret etmelerini ve paylaşmalarını sağlarsanız. Sayfanızın güncel olması, şirketinizin tanınması ve ürünlerinizin daha fazla görünür olması açısından oldukça önemli.

            Görsellerinizin dikkat çekici olmalı. Hiçbir zaman sadece düz yazıyla olan bir paylaşıma yer vermemelisiniz. Yazılarınızın mutlaka fotoğraflı ve videoyu olmalıdır. Çünkü görseller yazılardan daha fazla etki ettiği görülmektedir. Firmanızın Twitter sayfasını ürünlerinize veya hizmetinize özel grafikler ve tasarımlarla zenginleştirmenizde fayda var.

            Hedef kitlenizi iyi tanımalı ve en çok hangi zaman dilimlerinde daha fazla kullanıcın aktif olduğunu belirlemelisiniz. Bu sayede paylaşımlarınız duvar akışından galerilere düşmesini sağlayacaktır. Önemli günler, saatler ve tekrarlanan paylaşımların zamanlarını doğru ayarlamalısınız. Bağımsız Devlet Toplulukları ülkelerinin rağbet ettiği bir ülke olarak Rusça Twitter de açmakta faydalı olabilir.

            Gün içinde karşılıklı sohbet ortamı oluşturabilmek adına kullanıcılarınıza sektörünüzle alakalı sorular yönetmeniz, hediye çekilişleri yapmanız, anketler düzenlemeniz veya kampanyalar yapmanız faydalı olacaktır. Genelde takipçilerinizin ve diğer insanların dikkatini çekecek ve işine yarayacak bilgiler paylaşın. Firmanızın günlük yaptıklarınızı paylaşmanızda doğal ve samimi bulunabilir buna da dikkat etmelisiniz. En önemlisi de takipçilerinizin sorularını veya sorunlarına dikkat edin ve paylaşımınızda eğer bir şeyler soruyorlarsa fazla bekletmeden cevaplandırmalısınız.

 

Bu Hizmetden istiyorum