VOFUSWEB

Schema.Org Tasarımı

VofusWeb Seo Hizmetleri

Google Schema.Org Tasarımı
Google Schema.Org Tasarımı

Schema.Org Tasarımı

Schema.Org Tasarımı       

          Schema.Org sitelerinin ilk ve en önemli noktası satış yapan bir firma iseniz, ürünlerinizin açıklamaları, ürün fotoğrafı ve fiyatını ön plana çıkarmanıza fayda sağlar. Eğer sürekli makale ve içerikle zenginleştirdiğiniz bir siteniz varsa, ziyaretçiler okuyarak size puan veriyorsa verilen puanları ön plana çıkarmanıza yardımcı olur.

          Schema; Google, Bing, Yahoo, Microsoft ve Yandex tarafından kabul görmekte ve korunmaktadır. Aynı zamanda yapısal verileri yardımıyla adlandırma yöntemi sayesinde arama motorlarını içeriklerinize uygun kategorilere ayırarak dizin eklenmesine de yardımcı olmaktadır. Bu sayede ürünlerinizden tutun tariflere kadar her öğeyi işaretlemenizde mümkündür. Her bir öğeyi ayrıntılı olarak tanımlayabilirsiniz. Schema ile çeşitli denemeler yaparak kitlenizin nasıl tepkiler verdiğini de takip edip en iyi sonuçları elde edebilirsiniz.

Tüm Firmalar İnternet Sitelerinde Schema.org Organizasyon İşaretlemesi Eklemeli

Şema yapılandırılmış işaretlemesini şirketinize “Hakkında” ya da Giriş sayfasına eklemek çok önemlidir. Bu işaretlemeyle, bir makineye, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızla ilgili olarak kesinlikle doğru bir şekilde anladığınızı onaylıyorsunuz. İşte Google’ın resmi duruşu.

Gerçekten gerekli mi?

Kim olduğunuzu basit bir şekilde onaylamak marjinal görünebilir. Ancak unutmayın, Google ve Microsoft makinelerdir. Makinelerin sevdiği bir şey varsa, yapılandırılmış dilde (eğer isterseniz anadili) bilgilerin doğrulanmasıdır.
Marjinal olmaktan uzak, “Hakkında” veya “Ana Sayfa” sayfanızdaki Şema Yapısal İşaretlemesi çok önemlidir. Herhangi bir şüpheniz varsa, lütfen Luke'un makalesini tekrar okuyun (yukarıda belirtilen).

Arama motorunun yapılandırılmış dilinde sizden:

Adınızı, adresinizi, sosyal medya hesaplarınızı, resmi web sitenizi onaylayın

     Sizden bahsettiklerinde hangi görüntü, logo ve açıklamaları göstermelerini istediğinizi belirleyin (ve vermemenizden daha sık kullanmayacaklar).

     Kim olduğunuzun kanıtını sağlayın ve “sameAs” alanındaki (Crunchbase, Wikipedia, vb.) Üçüncü taraf onaylarıyla güvenilirlik yaratın.

Onlara yardım etmemek için hiçbir sebep yok, özellikle de sizden özellikle istedikleri gibi!

Bu Hizmetden istiyorum